KOCAELİ ETÜT MERKEZİ

blog image

KOCAELİ ETÜT MERKEZİ

Kocaeli Etüt Merkezi
Kocaeli Etüt Merkezi

KOCAELİ ETÜT MERKEZİ

izmit etüt merkezi

Kocaeli Etüt Merkezi özel ders okulda öğrenme ve derse odaklanma güçlüğü yaşayan; çeşitli nedenlerden ötürü bulunduğu eğitim kademesinin gerektirdiği asgari hedefleri yakalayamayan öğrencilere okuldaki derslerine ve sınavlarına yardımcı olmak amacıyla birebir olarak uygulanan derstir.

Kocaeli Etüt Merkezi günümüzde eğitim programları ve uygulamaları, çağın gereklerine uygun şekilde kendini revize ederken o kadar karmaşık ve girift bir yapı kazanmıştır ki artık bunlara tek bir kanaldan entegre olmanın mümkünü kalmamıştır.

İLETİŞİM İÇİN 0532 466 01 05

                          0262 321 07 08

Durum ülkemiz ölçeğinde değerlendirildiğinde Devletin eğitim politikalarını yönetmekte izlediği yöntemler ve öğretmen ihtiyacını karşılama işini dönemin siyasi iklimine göre şekillendirmesi okullardaki öğretmen ihtiyacını arttırmış, bu ihtiyacın ücretli öğretmenlerle karşılanma yolu tercih edilmiştir. Bir öğretmen birkaç derse girmek zorunda kalabilmiş; bir öğretmene yüzlerce öğrenci düşebilmiştir. Bu ortamda öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun, bireysel farklılıklarına uygun düşen eğitimi almalarını imkansız hale getirmiştir.

KOCAELİ ETÜT MERKEZİ

Kocaeli Etüt Merkezi diğer yandan öğrenciler sınavların hakim belirleyici olduğu bir sistemde yaşamaya mahkum olmuş, bu durum ÖSYM sınavlarını hazırlık sürecini etkileyecek ya da sınavı kazandıracak eğitim modellerinin benimsenmesi gereği duyulmuştur.

ÖSYM sınavları bütün derslere ait kazanımların yer aldığı; sorularının çözümü için yalnızca akademik bilginin yetmediği; bazı özel püf noktaların bilinmesinin gerektiği sınavlardır.

Öğrencilerin bilgi ve muhakeme becerileriyle zamanı kullanma becerileri de ölçülür. Gerekli hızın ve pratikliğin kazanılması gibi ek becerilere ihtiyaç duyulur. Bu noktada özel dersin önemi artmış ve veliler çocukları için en iyi desteği sağlayacak özel ders imkanlarını araştırma girişimlerine başlamıştır. En çok başvurulan dersler de sayısal dersler ve İngilizce olmuştur.

Kocaeli Etüt Merkezi özel dersin öğrencilere sayısız faydası vardır. En başta öğrenciler her yönüyle tanınır. Bu tanıma işlemi sonucu öğrencinin hazırbulunuşluk seviyesi, eksik olduğu konular ve yatkın olduğu öğretim yöntemi belirlenir. Bu doğrultuda esnek bir çalışma planı hazırlanır ve uygulanır. Öğrenciler verimli şekilde ders çalışma yöntemlerini öğrenir. Disiplinli çalışır. Anında geri bildirimler ile motivasyon arttırılır. Öğrenci yürümesi gereken yolu daha net görür.

İLETİŞİM İÇİN 0532 466 01 05

                          0262 321 07 08